تبلیغات
تریبـــون آزاد - دانشجویان دانشگاه آزاد واحد اهواز - مطالب شهریور 1391
درباره وبلاگ
در واقـــــع ، اینجــــا
تریبونیست برای مـا
و پاتوقی برای شما


لوگوی مانویسندگان وبگاه
موضوعات
معرفی کتاب
این کتاب اولین بار در سال 1365 مشتمل بر سیزده سخنرانی استاد منتشر شده و سپس در چاپ نوزدهم با افزودن دو سخنرانی دیگر تجدید چاپ شد. «گفتارهای معنوی» پس از چند چاب از سوی ناشر به «آزادی معنوی» تغییر نام داد و تاکنون بیش از 52 بار چاپ شده

آزادی معنوی
لوگو دوستان
آمار
  • » کل بازدید :
  • » بازدید امروز :
  • » بازدید دیروز :
  • » بازدید این ماه :
  • » بازدید ماه قبل :
  • » تعداد نویسندگان :
  • » تعداد کل پست ها :
دیگر امکانات
نظرسنجی
کدام یک از مطالب رو بیشتر می پسندید؟؟لینکستان
پیوندها
نوای وب

آرشیو
صفحات جانبی
برچسب‌ ها
  • لبخند تو خلاصه خوبیهاست
  • مجموعه یادواره شهدا
  • تولید ملی
بسم الله الرحمن الرحیم

آیا تعویض استاندار "حالا" به نفع استان است؟

استاندار غیر خوزستانی ؟ چرا؟؟


در روزهایی که گذشت علی رغم ورود به هفته دولت خبر یا شایعه ی تعویض استاندار خوزستان مجددا و برای چندمین بار در فضای خبری استان مطرح شد.

نکته ی مهم اساسا این مطلب است که آیا تعویض استاندار خوزستان در این شرایط و در حالی که فقط یک سال به پایان عمر دولت باقی مانده است، به صلاح استان است یا خیر؟ و اینکه آیا در این فرصت اندک اگر شخص دیگر تصدی امور استان را بر عهده بگیرد می تواند گرهی از گره های استان را بگشاید یا ...؟

 برخی معتقدند حجازی در حال حاضر و با بیش از 5سال تصدی مسئولیت در استان و قبل از آن نیز حضور در مسئولیت های مختلف اشراف خوبی نسبت به مسائل و مشکلات استان دارد و اگر فرد ناآشنایی با استان، مدیران و فضای خوزستان به جای وی گمارده شود این یک سال باقیمانده از دوره‌ی دولت دهم فرصت سوزی خواهد شد.

 از طرف دیگر با کلید خوردن طرح مهر ماندگار توسط دولت و عزم دولت برای اتمام پروژه‌های مهم و ناتمام تا پایان دولت در صورت تدارم رویه‌ی فعلی فرصت مدیریتی حاکم بازنده‌ی اصلی، مردم نجیب خوزستان خواهند بود.

 رویه‌ای که در ماه‌های گذشته هم نتوانست از پس یک هماهنگی ساده بین مدیران برآید و حتی نتوانست بودجه‌های تصویب شده و اختصاص یافته را جذب کند.
 یادمان نرفته در ماه‌های گذشته در مقاطعی استانداری خوزستان به محل خدمت سرپرست‌ها تبدیل شده بود و تعدادی از معاونان، فرمانداران و مدیران کل استان تا مدتها منصوب نشده بودند و اگر فشار رسانه‌ها نبود، معلوم نبود که عزمی جدی برای تنظیم تیم مدیریتی کلان در استان وجود داشته باشد.

 در ابعاد فرهنگی نیز دعوت از لیدر جریان انحرافی در زمانی که وی در انزوای کامل بود و یا نامه‌ی حمایت جدی از روزنامه‌ی ایران و ... از گل‌هایی است که به سر این استان زده شده است.

 مدیران قوی و کارآمد نیز یا به تهران رفتند و یا به دلایل مختلف کنار گذاشته شدند.

 اگر به این مقدار بسنده کنیم و بخواهیم جمع‌بندی داشته باشیم، باید گفت نیاز مبرم و فوری استان است تا از ماه‌های باقیمانده‌ی دولت احمدی‌نژاد استفاده کافی را ببرد و به نظر می‌رسد اگر دولت بخواهد خدمتی در خور به این استان بنماید، باید در این مدت اندک ضمن توجه ویژه‌تر به خوزستان، فردی قوی و البته آشنا به استان و نقاط ضعف و قوت آن را به کار گیرد تا بدون تنگ نظری و خودمحوری که سم مهلک این روزها است بتواند به مردم نجیب و شریف خوزستان خدمت نماید.ما راضی نیستیم

طبقه بندی : سیاسیخود نوشتهدغـدغه های دانشجویی
توسط : (مدیریت سایت) در 00:13 نظرات
سخنرانی شورانگیز سید حسن نصرالله درحضور صدهاهزارنفر در بیروت

سید حسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان که شخصا" در تظاهرات گسترده مردمی لبنان در ضاحیه بیروت برای محکوم کردن توهین اسلام ستیزان به پیامبر اعظم اسلام شرکت کرده بود، در سخنانی کوتاه، حضور مردمی در این تظاهرات را لبیک آنها به ندای رسول الله دانست و تاکید کرد که ما امروز اینجا جمع شده‌ایم که هر یک به رسول خدا بگوییم که جان ما و پدر و مادر ما فدای شما باد، روح و خون و خانواده و فرزندان ما فدای کرامت و شرافت شما باد.
((( لبیک یا رسول الله  )))


طبقه بندی : مذهبیسیاسیجنگ فرهنگیآنتی فراماسونری
توسط : (مدیریت سایت) در 22:47 نظرات
بسم الله الرحمن الرحیم

***************************************************************

****************************************************************

از این بیانیه حمایت می کنیم .بسم الله الرحمن الرحیم


"وَسَیَعْلَمُ الَّذِینَ ظَلَمُوا أَیَّ مُنقَلَبٍ یَنقَلِبُونَ "

 
 بار دیگر حیوانات دست پرورده ی اندیشه ی منحط و بی روح غرب، در میدان نبرد صلیبی سیاستمدران لامذهب خود، پرده ی وقاحت را دریدند و حرمت شریف ترین انسانهای تاریخ و بزرگترین معلم بشریت را هتک کردند و مسلمانان سراسر جهان را داغدار نمودند.
 
 انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه تهران، واقعه ی تاسف برانگیز و دردآور تولید و پخش فیلم آمریکایی در جهت هتک حرمت پیامبر گرامی اسلام(ص) را به محضر مبارک حضرت ولی عصر(عج) و  تمامی مسلمانان جهان تسلیت می گوید و آن را جز به عجز، درماندگی و به زانو درآمدن جاهلان مدعی اندیشه اومانیستی در برابر انوار تعالیم حیات بخش پیامبر گرامی اسلام(ص) تعبیر نمی کند.
 
 غرب و در راس آن آمریکا که زمانی آوارگی مردم مسلمان خاورمیانه را درد زایمان خاورمیانه جدید معنا می کرد، اکنون در نهایت عجز، شاهد تولد جهانی جدید است که درد زایمان آن، به زیر کشیده شدن نوکران خیانت پیشه ی او و فرو ریختن هیمنه ی شیطانی اش در میان امت بزرگ اسلام است و در حقیقت این اندیشه ی تابناک محمدی(ص) است که به مبارزه با آنها برخاسته و  نهایتاٌ آنها را به زباله دان تاریخ خواهد فرستاد.
 
 ما اینگونه می فهمیم که اتوپیای غرب در حال فرو ریختن است  و تخصیص بودجه به حیواناتی برای خدشه وارد کردن به ساحت مقدس حضرت محمد(ص)، آخرین دست و پا زدن های وارثان تمدنی خشن و بی روح  است که ارتباطش را با آسمان قطع کرده و چندین سال به افساد در ارض پرداخته است و با اصرار، مدعی آباد کردن آن است. "وَإِذَا قِیلَ لَهُمْ لاَ تُفْسِدُواْ فِی الأَرْضِ قَالُواْ إِنَّمَا نَحْنُ مُصْلِحُونَ * أَلا إِنَّهُمْ هُمُ الْمُفْسِدُونَ وَلَـكِن لاَّ یَشْعُرُونَ ".
 
 اکنون که نسیم بیداری اسلامی در میان ملتهای مسلمان جهان وزیدن گرفته است و ملتها از زیر یوغ استعمارگونه دست نشاندگان آمریکای جنایتکار آزاد شده اند، دنیای اسلام و فرزندان رشید امت اسلامی، زبان یاوه گویان هرزه و بی منطق را خواهند برید و به حیواناتی که در سایه ی سکوت سیاستمداران رذل و بی وجدان غربی، جرات جسارت به ساحت مقدس پیامبر گرامی اسلام(ص) و فرزندان گرامی او را پیدا کنند، اجازه ی ادامه ی حیات نخواهند داد. دولتمردان پرمدعا و تهی مغز آمریکا باید بدانند که کشتن یک سفیر از چندین سفیر حاضر آنها در کشورهای اسلامی، بهای بسیار بسیار ناچیزی برای جنایت عظیم آنها در توهین به ساحت گرامی خاتم پیامبران الهی است.
 
 ما به عنوان قشر فرهیخته ی بزرگترین دانشگاه کشور ایران، با صراحت اعلام می کنیم که به تاسی از مقتدایمان، حضرت امام روح الله(ره) با کافردلانی که در هندسه غیرانسانی غرب، توهین به پیامبر گرامی مان را آزادی بیان معنا می کنند و بر آن جرات پیدا کنند، جز با زبان شمشیر سخن نخواهیم گفت و تنها با پایان دادن به زندگی نفرت انگیزشان آرام خواهیم گرفت.
 
 ما مرگ در این راه مقدس را جز شهادت نمی دانیم و صد البته در اعلام این موضع اصولی و اسلامی از نادانان روشنفکرنمای داخلی و خارجی نخواهیم اندیشید و در صورت امکان برای اجرای گفته هایمان نیز هرگز لحظه ای  درنگ نخواهیم کرد. جهان بر سر پیچ تاریخی خود، ابلهانی مانند اینها را به زباله دان تاریخ خواهد برد و یقیناٌ بر اساس تقدیر محتوم الهی، با وجود مجاهدتهای ملتهای مسلمان، آینده ی جهان چیزی جز مجد و عظمت اسلام و فراگیر شدن آموزه های پیامبر خاتم(ص) به عنوان بزرگرین راهنمای انسانیت، نخواهد بود.
 
 یُرِیدُونَ لِیُطْفِؤُوا نُورَ اللَّهِ بِأَفْوَاهِهِمْ وَاللَّهُ مُتِمُّ نُورِهِ وَلَوْ كَرِهَ الْكَافِرُونَ""

طبقه بندی : سیاسیمذهبیآنتی فراماسونریجنگ فرهنگی
توسط : (مدیریت سایت) در 14:20 نظرات
بسم الله الرحمن الرحیمسلام دوستان . ما مطلب اولمون ( یعنی همین مطلب) هفته ای یکبار تغییر می کنه و سایر مطالب سایت روزانه و ساعتی تغییر می کنند .

لذا خواهشمندیم از مطلب پائین شروع کنید

تشکر

بیصبرانه منتظر نظرات ارزشمندتون هستیم*****************************************************************************

« کرسی آزاد اندیشی »

شما بگویید :


بهترین موضوعات کرسی های آزاد اندیشی ؟؟

در دانشگاه ؟؟

در حوزه ؟؟طبقه بندی : دانشگاهسیاسیخود نوشتهجنگ فرهنگی
توسط : (مدیریت سایت) در 23:47 نظرات
خاورمیانه غرب آسیا


من اصرار دارم این منطقه را «غرب آسیا» بگویم ، نه خاورمیانه . تعبیر خاور دور ، خاور نزدیک ، خاور میانه درست نیست. دور از کجا؟ از اروپا . نزدیک به کجا؟ به اروپا . یعنی مرکز دنیا اروپاست ؛ هر جائی که از اروپا دورتر است ، اسمش خاور دور است ؛ هر جا نزدیکتر است ، خاور نزدیک است ؛ هر جا وسط است ، خاورمیانه است! این تعریفی است که خود اروپائی‌ها کردند ؛ نه ، ما این را قبول نداریم . آسیا یک قاره‌ای است ؛ شرقی دارد ، غربی دارد ، وسطی دارد ؛ ما در غرب آسیا قرار داریم . بنابراین منطقه‌ی ما اسمش منطقه‌ی غرب آسیاست ، نه منطقه‌ی خاورمیانه .              

بیانات در دیدار اساتید دانشگاه‌ها
/
۱۳۹۱/۰۵/۲۲


طبقه بندی : سیاسیجنگ فرهنگی
توسط : (مدیریت سایت) در 22:42 نظرات