تبلیغات
تریبـــون آزاد - دانشجویان دانشگاه آزاد واحد اهواز - مطالب اردیبهشت 1391
درباره وبلاگ
در واقـــــع ، اینجــــا
تریبونیست برای مـا
و پاتوقی برای شما


لوگوی مانویسندگان وبگاه
موضوعات
معرفی کتاب
این کتاب اولین بار در سال 1365 مشتمل بر سیزده سخنرانی استاد منتشر شده و سپس در چاپ نوزدهم با افزودن دو سخنرانی دیگر تجدید چاپ شد. «گفتارهای معنوی» پس از چند چاب از سوی ناشر به «آزادی معنوی» تغییر نام داد و تاکنون بیش از 52 بار چاپ شده

آزادی معنوی
لوگو دوستان
آمار
  • » کل بازدید :
  • » بازدید امروز :
  • » بازدید دیروز :
  • » بازدید این ماه :
  • » بازدید ماه قبل :
  • » تعداد نویسندگان :
  • » تعداد کل پست ها :
دیگر امکانات
نظرسنجی
کدام یک از مطالب رو بیشتر می پسندید؟؟لینکستان
پیوندها
نوای وب

آرشیو
صفحات جانبی
برچسب‌ ها
  • لبخند تو خلاصه خوبیهاست
  • مجموعه یادواره شهدا
  • تولید ملی
فمینیسم، ظلم انسان سکولار به زن غربی است


فمینیسم، ظلم انسان سکولار به زن غربی است
«چقدر خوشبختم كه در عصر آزادی زندگی می كنم! این روزها یك دختر می تواند پزشك یا قاضی شود، در ارتش ثبت نام كند، به تیم بسكتبال بپیوندد، می تواند مدارج شغلی را طی كند، بچه های خودش را در مهدكودك ها رها كند و هر قدر دلش می خواهد پله های ترقی را طی كند، گزینه های او نیز دیگر محدود نیست، روابط آزاد پیش از ازدواج و پس از ازدواج برای وی امكان پذیر است. به طور خلاصه یك دختر می تواند هر كاری كه دلش می خواهد انجام دهد، هرچه می خواهد بشنود و ببیند، تنها یك استثنا وجود دارد؛ او نمی تواند یك زن باشد!» .

طبقه بندی : علمیمذهبی
توسط : (مدیریت سایت) در 23:10 نظرات
عکس

عکس العمل های الهی امام (ره):

وقتی خبر سقوط خرمشهر به امام (ره)رسید آ؛ن بزرگوار در حالی که برای اقامه نماز خود را آماده می کردند فرمودند :« جنگ است دیگر » و با گفتن الله اکبر نماز را آغاز کردند.زمانی که در آستانه ی آزادی خرمشهر یکی از فرماندهان

به محضر ایشان رفته بود امام فرموده بودند:« آیا خرمشهر را می توانید بگیرید؟ » پاسخ داده شده بود:« بله »امام فرموده بودند:« الحمدالله » سپس دعا فرموده و گفته بودند: « باید به خدا توکل کنیم »پس از فتح خرمشهر نیز آن جمله تاریخی را فرمودند که «خرمشهر را خدا آزاد کرد.»در تمامی این برخوردها توجه به حضرت حق و پروردگار تبارک و تعالی دیده می شود و این راهی است که انبیا و اولیا الهی همه دنبال آن بوده و برای رسیدن به آن سر از پا نمی شناختند.

خرمشهر و آزادی بعد از 575 روزاشغال:

رزمندگان اسلام در تاریخ 3/3/1361 بر خلاف تصور دشمن که از دروازهای شرقی و شمالی و جنوبی در کمین بود از دروازه های غربی (از همان جایی که دشمن وارد خرمشهر  شده بود ) شهر را آزاد و نیروهای دشمن را منهدم و بسیاری از آنان را به اسارت در آوردند.بدین ترتیب خرمشهر بعد از 575روز اشغال به طور کامل از لوث وجود اشغالگران پاکسازی شد رزمندگان اسلام در اولین اقدام خود نماز شکر را در مسجد جامع این شهر به جای آوردند.اعلام خبر آزاد سازی خرمشهر در ساعت 14 از صدای جمهوری اسلامی ایران مردم ایران را غرق در شادی و سرور نمود و آنان با حضور در خیابانها به برپایی جشن و شادی پرداختند.

دعا در مراسم عقد:

قبل از شوع مراسم عقد علی آقا نگاهی به من کرد و گفت:«شنیدم که عروس هر چه از خدا بخواهد اجابتش حتمی است» گفتم چه آرزویی داری؟ در حالی که چشمان مهربانش را به زمین دوخته بو گفت:«اگر علاقه ای به من دارید و به خوشبختی من می اندیشید لطف کنید از خدا برایم آرزوی شهادت را بخواهید»از این جمله تنم لرزید چنین آرزویی برای یک عروس در استثنایی ترین روز زندگی اش بی نهایت سخت بود،سعی کردم طفره برم اما علی قسم داد در این روز این دعا را در حقش بکنم ناچار قبول کردم....هنگام جاری شدن خطبه عقد هم برای خودم و هم برای علی طالب شهادت کردم و بلافاصله با چشمانی پر از اشک نگاهم به علی دوختم آثار خوشحالی در چهره اش آشکار بود،مراسم ازدواج ما در حضور آیت الله مدنی و تعدادی از برادران پاسدار برگذار شد نمی دانم این چه رازی است که همه ی پاسداران این مراسم و داماد و آیت الله مدنی همه به فیض شهادت نائل شدند.      همسر شهید علی تجلایی

اعرالله جمجمتک:

شب عملیات والفجر 8 همه ی بچه ها مشغول بستن سربندهای خود بودند و آماده برای دستور حمله.دیدم مصطفی پیشانی بند نبسته.رفتم و گفتم:« نداری بهت بدم؟ » گفت :« نه دارم » فردای روز آغاز عملیات شنیدم ترکشی به سر مصطفی اصابت کرده و شهید شده است او یکی از دوستانم بود . رفتم تا او را برای آخرین بار ببینم وقتی رسیدم بالای سر پیکرش دیدم پیشانی بند او با بقیه ی پیشانی بندها فرق می کند هم رنگش و هم نوشته اش.دقت کردم دیدم روی سربند او نوشته ای از امام علی (ع) نقش بسته که «اعر الله جمجمتک ».یعنی جمجمه ات را به خدا بسپار.

خاک ره کوی دوست:

یک روز از شهید مطهری پرسیدم که از میان اشعار سعدی کدام یک بیشتر مورد توجه شما قرار گرفته است ؟ ایشان این شعر را خواندند:

آب حیات من است خاک ره کوی دوست      گر دو جهان خرمی است ما و غم روی دوست

ولوله در شهر نیست جز شکن زلف یار        فتنه در آفاق نیست جز خم ابروی دوست

وقتی رفتم منزل به سراغ کلیات سعدی  رفتم تا ببینم تمام این شعر چیست که دیدم پدرم این شعر را در دیوان خو کاملا مشخص کرده بودند این نشان از بعد معنوی شخصیت شهید مطهری داشت.           مرحوم محمد تقی جعفری

نمایندگان مجلس این مطلب را بخوانند:

برای سخنرانی به یکی از نهادها آمده بود.هنگام نماز ظهر برای تجدید وضو به دستشویی رفتم.در توالت اول را باز کردم دیدم کثیف است لذا سراغ توالت بعدی رفتم. درهمین حین شاه آبادی هم که برای سخنرانی آمده بود وارد دستشویی شد من در حال وضو گرفتن بودم که دیدم او در همان توالت اول را باز کرد اما بر خلاف من که با دیدن کثیف بودن آن سرغ توالت بعدی رفتم او عبا و قبایش را در آورد و گوشه ای آویزان کرد سپس آستین هایش را بالا زد و مشغول تمیز کردن آن توالت کثیف شد و حسابی آن را تمیز کرد بعد از همان دستشویی استفاده کرد.آن موقع او نماینده مجلس بود با دیدن این صحنه از خودم خجالت کشیدم.


طبقه بندی : مذهبیسیاسی
توسط : (مدیریت سایت) در 19:37 نظرات

به گزارش مشرق، بر اساس گزارش مرکز جرایم آمریکا، روزانه در این کشور به طور میانگین 1871 زن مورد تجاوز جنسی قرار می گیرند. این آمار نشان دهنده عدم کارایی سیستم امنیت اجتماعی کشوری است که به بهانه امنیت و حقوق بشر و دفاع از این مفاهیم خودساخته هر از گاهی آتش جنگی را در گوشه ای از جهان بر پا می کند. جالب است که در ساختار ابزار دفاع از امنیت شهروندان آمریکایی، یعنی ارتش این کشور، جسم و روان شهروندان نظامی آمریکا در امان نبوده و از زن تا مرد هر لحظه در معرض خطر تجاوز و آزار و اذیت جنسی است!

و باز جالب است که آمار تجاوز به زنان در ارتش آمریکا از میانگین جامعه غیر نظامی بالاتر بوده و به حدی رسیده است که مدیران ارتش اقدام به راه اندازی "یگان ویژه قربانیان" برای تجزیه و تحلیل صحنه های جرم و مصاحبه با قربانیان کرده اند تا این کارگروه ویژه بتواند اجرای عدالت در مورد مجرمان را ممکن سازد.طبقه بندی : اخبارنظامیسیاسیجنگ فرهنگی
توسط : سرباز وطن در 10:52 نظرات
موسسه پژوهشی بین‌المللی پاسخ می‌دهد:
چرا 22 درصد آمریکایی‌ها از اینترنت استفاده نمی‌کنند؟

به راستی 22 درصد از جمعیت کشور آمریکا که به اینترنت دسترسی ندارند، چگونه می‌توانند مقامات مدعی کاخ سفید را از وجود خویش مطلع سازند؟
به گزارش گرداب به نقل از الکترونیستا، نتایج پژوهش جدید موسسه "پیو"، بر وجود شکاف در زمینه در اختیار داشتن تکنولوژی، در میان شهروندان آمریکایی تاکید دارد. بنا بر این گزارش، در حالی که 19 درصد از شهروندان آمریکایی یک نوع تبلت‌ و همین تعداد، کتاب‌خوان الکترونیکی دارند، 22 درصد از شهروندان این کشور، اصلا به اینترنت دسترسی ندارند. این رقم قابل توجه از سال 2009 تاکنون ثابت باقی مانده است.

عوامل زیادی در زمینه این تفاوت دخیل هستند. فقر و درآمد پایین به تنهایی عامل ده درصد از موارد هستند. مهم‌ترین عاملی که پاسخ دهندگان با 31 درصد، به آن رای داده‌اند، عدم جذابیت این تکنولوژی برای آنها است.

مواردی هم مربوط به افراد سالمند است که به دلیل آن‌که در دوران جوانی یا در محیط خانواده خود به اینترنت دسترسی نداشته‌اند، اصلا از آن استفاده نمی‌کنند.

افراد زیادی نیز معتقدند منفعتی در استفاده از اینترنت برایشان وجود ندارد و برخی نیز فکر نمی‌کنند بتوانند نحوه استفاده از آن را یاد بگیرند.

طبقه بندی : جنگ فرهنگی
توسط : (مدیریت سایت) در 10:38 نظرات

مصطفی جان داداش جان. بیادم باش. کمکم کن .

ای شهید. ای داداش.

***

اللهم صل علی محمد و آل محمد

خدایا ، جایگاه مصطفی عالی است . متعالی اش بگردان به حق مادر حسنین ، فاطمه زهرا سلام الله علیها

اللهم صل علی محمد و آل محمد


طبقه بندی : مذهبی
توسط : (مدیریت سایت) در 22:42 نظرات