بازی های المپیک لندن به طور رسمی با روشن شدن مشعل بازی ها آغاز شده است.

به گزارش «تابناک» و به نقل از «بی بی سی» ، این مشعل از بیشتر از دویست گلبرگ مسی تشکیل شده بود که به وسیله هفت ورزشکار جوان روشن شد. سپس ساقه های گلبرگ ها بلند شدند تا به نشانه همه ملل با هم متحد شوند و مشعل بازی ها را به وجود بیاورند.

مشعل بازی های المپیک در پی برگزاری مراسم افتتاحیه که شامل رژه اعضای ۲۰۴ تیم شرکت کننده و اهتزار پرچم رسمی بازی ها بود، روشن شد.

پرچم المپیک به وسیله نه فرد شاخص از جمله بان کی مون، دبیرکل سازمان ملل متحد و محمد علی کلی، بوکسور پیشکسوت آمریکا حمل شد.

حدود ده هزار ورزشکار و مربی از ۲۰۴ کشور و سرزمین در المپیک لندن شرکت دارند.


حدود ۸۰ هزار نفر مقام های ارشد کشورهای شرکت کننده در مراسم افتتاحیه شرکت داشتند.

مراسم افتتاحیه مسابقات المپیک ۲۰۱۲ در لندن با نواخته شدن بزرگ ترین ناقوس اروپا به وسیله بردلی ویگینز، نخستین بریتانیایی که در مسابقات دوچرخه سواری تور دو فرانس برنده شده است، آغاز شد.

رژه تیم های شرکت کننده در المپیک پس از اجرای حرکت های نمایشی و موسیقی طبق رسم همیشگی با رژه یونان شروع شد.

ورزشکاران افغانستان پس از یونانی ها رژه رفتند. پرچم افغانستان به وسیله نثار احمد بهاوی، برنده مدال نقره المپیک پکن در تکواندو حمل شد.

رژه ورزشکاران ایرانی هم در حالی که پرچم این کشور به وسیله علی مظاهری، عضو تیم بوکس حمل می شد، انجام شد.
تیم ایران از ۵۲ ورزشکار که قرار است در ۱۳ رشته رقابت کنند، تشکیل شده است.

از جمله تیم هایی که در مراسم افتتاحیه رژه رفتند، تیم ۴ نفره ورزشکاران مستقل بود که با پرچم کمیته بین المللی المپیک رژه رفت. یکی از این ورزشکاران اهل سودان جنوبی و سه نفر از اهالی منطقه خودمختار آنتیل هلند بودند که منحل شده است.

ایران با پنجاه و دو ورزشکار در بازی ها شرکت دارد

به گفته ژاک روگ، رئیس کمیته بین المللی المپیک، امسال برای اولین بار همه تیم ها متشکل از ورزشکاران زن هستند. به گفته او این تحول پیشرفت مهمی برای برابری جنسیت هاست.

پبش بینی می شود حدود یک میلیارد نفر در سراسر جهان به طور مستقیم این مراسم که نزدیک به چهار ساعت طول کشید را تماشا کرده باشند.

این سومین بار است که لندن میزبان بازی های المپیک است.


کارگردانی مراسم افتتاحیه بر عهده دنی بویل، کارگردان فیلم میلیونر زاغه نشین بود و ۱۵ هزار داوطلب اجرای مراسم را برعهده دارشتند.
در ابتدای مراسم بازیگران به طور نمادین صحنه هایی از زندگی تاریخی مردم بریتانیا از جمله دوران انقلاب صنعتی و تحولات فرهنگی-اجتماعی دهه ۱۹۶۰ میلادی را به نمایش گذاشتند.

از دیگر نمایش های اجرا شده مربوط به داستان های کودکان بود و شخصیت های داستانی مانند ماری پاپینز در آن حضور داشتند.

در بخش دیگری از مراسم افتتاحیه، در حالی که ارکستر سمفونیک لندن در حال اجرای قطعه "ارابه های آتش بود"، روان اتکینسون، بازیگر شخصیت مستر بین به ایفای نقش به عنوان یک نوازنده پرداخت.

از سر تیم برنزلی، مخترع شبکه جهانی اینترنت نیز در مراسم تقدیر شد.پل مک کارتنی، از اعضای گروه بیتلز در پایان مراسم به اجرای موسیقی پرداخت.مسابقات المپیک در ۲۶ رشته و به مدت ۱۶ روز در جریان خواهد بود.


طبقه بندی : اخبار
توسط : سرباز وطن در 10:49 نظرات