دستغیب نماینده شیراز :
آب کشور به تمام استان ها تعلق دارد!

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی، با حمایت از طرح‌های انتقال آب به ویژه طرح بهشت‌آباد، گفت: آب موجود در كشور تنها برای چند استان خاص نیست و به تمام استان ها اختصاص دارد / اگر قرار بود هر منطقه به تنهایی از آب خود استفاده كنند، امروز باید تنها استان خوزستان از نفت استفاده كرده و درآمدهای نفتی را فقط صرف این استان می‌كردیم


خوزنیوز: نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی، با حمایت از طرح‌های انتقال آب به ویژه طرح بهشت‌آباد، گفت: آب موجود در كشور تنها برای چند استان خاص نیست و به تمام استان ها اختصاص دارد.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی، با حمایت از طرح‌های انتقال آب به ویژه طرح بهشت‌آباد، گفت: آب موجود در كشور تنها برای چند استان خاص نیست و به تمام استان ها اختصاص دارد.


به گزارش خوزنیوز، "سیداحمدرضا دستغیب" در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، اظهار داشت: آب جزو خیرات نامحدود است و همه حق دارند كه از آن استفاده كنند.

وی با اشاره به محدودیت‌های دسترسی به آب در ایران و همچنین كشورهای جهان، اظهار داشت: امروزه دسترسی به آب یكی از عناصر اصلی توسعه محسوب می‌شود و كشورهایی كه دارای ذخایر آبی غنی هستند، به طور صحیح از داشته‌های خود استفاده می‌كنند.

نماینده مردم شیراز در خانه ملت با اشاره به طرح انتقال آب از غرب كشور به فلات مركزی ایران، اظهار داشت: با وجود كم‌آبی‌ها و خشكسالی‌های اخیر، لازم است كه با اجرای طرح‌های علمی و كارشناسی شده به صورت صحیح از این نعمت بهره‌برداری كنیم.

دستغیب تاكید كرد: آب موجود در كشور مخصوص یك و یا چند استان نیست و همه مردم حق دارند كه از این نعمت بهره‌مند باشند.

وی ادامه داد: اگر قرار بود هر منطقه به تنهایی از آب خود استفاده كنند، امروز باید تنها استان خوزستان از نفت استفاده كرده و درآمدهای نفتی را فقط صرف این استان می‌كردیم.

وی در پایان تاكید كرد: بنابراین لازم است كه دولت و وزارت نیرو با انجام مطالعه های علمی و اجرای پروژه‌های كارشناسی شده، شرایط انتقال آب استان‌هایی كه دارای مازاد آب هستند به دیگر مناطق كشور به ویژه فلات مركزی و استان‌های گرمسیری را با حفظ سهم استان مبدا اجرایی كند.

طبقه بندی : اخبار
توسط : (مدیریت سایت) در 15:38 نظرات