چرا احمدی نژاد به خرمشهر نیامد؟سوم خرداد 90 با اینکه انتظار می رفت احمدی نژاد بر اساس عرف همه ساله روسای جمهور سری به خرمشهر بزند اما او بازدید از پالایشگاه آبادان و سخنرانی در جمع تعدادی از پرسنل و مدیران نفتی را به رفتن به مسجد جامع خرمشهر و بودن در جمع مردم ترجیح داد/ رییس جمهور اینبار فاصله را دورتر کرد و از آبادان به ماهشهر رفت. 100 کیلومتر دورتر از خرمشهر در در مراسم بهره برداری از دو طرح پتروشیمی در بندر ماهشهراز فرارسیدن سوم خرداد سالروز آزادی خرمشهر گفت...

خوزنیوز: «بنده شخصا امروز در جمع شما تصمیم گرفته ام که به عنوان فرماندار یا معاون فرماندار در خدمت شما باشم تا شخصا پیگیر امور برای اجرایی شدن هر چه سریعتر آن باشیم.»


حدس شما از مکان ، زمان و صاحب این خطابه چیست؟

اینها سخنان دکتر محمود احمدی نژادِ رییس جمهور و نامزد انتخابات  در 2  خرداد 1388 و تنها 20 روز مانده به انتخابات ریاست جمهوری  در جمع مردم خرمشهراست.

همچنین گفت : «مردم خرمشهر ۲۰ سال است که در تلاشند که با دست خالی شهر خود را آباد کنند و خرمی آن را دوباره برگردانند. از نظر بنده کارها در شان مردم خرمشهر نیست و نیازهای مردم خرمشهر رفع نشده است. مشکل اولیه مردم خرمشهر آب است.  اقداماتی انجام شده و بالاخره مشکل آب این شهر به طوریکه مردم این شهر انتظار دارند حل نشده طرح بزرگی در حال انجام است که انتقال آب از کرخه به این منطقه است که این پروژه با سرعت خوبی در حال انجام است و بنده امیدوارم این پروژه نیمه تمام رها نشود تا به خرمشهر برسد. مشکل دوم اشتغال است. تمام زیربناهای اشتغال آبادان و خرمشهر از بین رفته البته کارهای مفیدی تا به امروز انجام شده اما روشن است که هیچ کدام پاسخگوی نیاز جوانان خرمشهر و آبادان نیست ونیازمند کارهای جدیدی هستیم.»

احمدی نژاد اینبار نیز وعده داد . وعده داد که ریشه بیکاری را نه از خرمشهر که از خوزستان برکند.

«دولت در خدمت شماست و ان شاءالله با برنامه ریزی گسترده با همت جوانان خرمشهر و خوزستان ریشه  بیکاری در خوزستان از بین خواهد رفت.»

مردم این بار فریاد بیکاری بیکاری سردادند و چراغ های هشدار را روشن کردند.

امام جمعه خرمشهر، در اعتراض به حذف سخنرانی وی در مراسم روز آزادی خرمشهر ، در این مراسم شرکت نکرد . آیت‌الله سید ابوالحسن نوری ، که خود از رزمندگان و مدافعان خرمشهر و از جانبازان روز فتح خرمشهر است ، از نارسائی‌های موجود در خرمشهر و هدر رفتن اعتبارات دولتی استان شکایت داشت .

سوم خرداد 90 با اینکه انتظار می رفت احمدی نژاد بر اساس عرف همه ساله روسای جمهور سری به خرمشهر بزند اما او بازدید از پالایشگاه آبادان و سخنرانی در جمع تعدادی از پرسنل و مدیران نفتی را به رفتن به مسجد جامع خرمشهر و بودن در جمع مردم ترجیح داد.

شاید از اینکه سه سال گذشته  قول آب شرب سالم و از بین بردن بیکاری  را به مردم خرمشهر و خوزستان داده بود و حالا مردم وفای عهدی ندیده بودند ...........

3 خرداد 1391 . کنگره بزرگ سرداران ، امیران و شهدای خرمشهر در این شهر برگزار می شد که انتظار می رفت .....


حرف آخر باشه چندتا از مشکلات این مردم مظلوم به نقل از خبرگذاری ها :

خرمشهر قهرمان تنها یک بیمارستان دارد

آلودگی هوای اهواز 14 برابر حد جهانی رسید

آب شور خرمشهر با آبگیری سد گتوند 4برابر شورتر شد

آلودگی هوای اهواز 26 برابر حد جهانی رسید

ورود مستقیم فاضلاب شهرها به کارون

آلودگی هوای اهواز 6 برابر حد جهانی رسید

رها سازی معتادان و متکدیان سایر شهرها در آبادان

آلودگی هوای اهواز 13 برابر حد جهانی رسید

تعطیلی تهران با افزایش آلودگی هوا / اهواز تعطیل نیست

سهم مردم خرمشهر از سینما چیست؟ 2 سینما برای 140هزار نفر

سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد : اهواز صاحب آلوده ترین هوای جهان در سال گذشته .


ظرفیت های خوزستان به نقل از منابع رسمی(خبرگذاری و روزنامه داخلی) :

تولیدکننده بیشترین و باکیفیت ترین گندم کشور . 30درصد کل تولید

تولیدکننده 60درصد پتروشیمی کشود

تولید کننده 60 درصد نفت کشور و پالایش کننده 40 درصد نفت

تولیدکننده 70درصد گاز کشور

تولیدکننده 20 درصد برنج کشور

دارای یک سوم آبهای سطحی کل کشور و بیشترین ذخیره آب کل کشور

تولید کننده 40درصد برق کشور

تولیدکننده 40درصد فولاد کشور

25 درصد گل کشور

وووووو..................


پی نوشت :


آمار بیکاری در اهواز 25درصد و در خرمشهر 40درصده . این درحالیه که 40درصد شرکت نفت و 40فولادهای استان و 70درصد پتروشیمی غیرخوزستانین .

هر آماری که از آلودگی هوا در اهواز ارائه بشه در همان لحظه با شدت 10درصد بیشتر در آبادان و خرمشهر درحال وقوع است .

رودخانه کارون از استان کهگیلویه و بویر احمد جاری میشه . از همونجا (سرچشمه) آب زلال و گوارا با لوله های عظیم به اصفهان و کرمان و یزد می ره و اما بقیش با عبور از سدهای کلان و گذر از چندین شهر بزرگ و صنعتی وقتی که خوب آب شور شد در راه و گل آلود شد و تمام فاضلابهای کارخانه و بیمارستان و شهر بهش اضافه شد به خرمشهر می رسه . این آب فقط بدرد آبیاری باغات می خوره نه شرب

در اثر آب گیری سد گتوند ، یک کوه نمک در آب حل میشه و شوری آب از 1000که به خودی خود بحرانی هست به 4000 افزایش پیدا می کنه . می دونید معنیش چیه ؟؟؟
یعنی کشاورزی توی خوزستان مرد . اکو سیستم مرد . مردم هم هیچ ....


بگذاریم و بگذریم ....

منبع : خوز نیوز

طبقه بندی : اخبارسیاسیدغـدغه های دانشجویی
توسط : (مدیریت سایت) در 15:40 نظرات